ITIL ® Foundation 2011

ITIL Foundationkurset holdes sentralt i Oslo med norsktalende kursholder. Kursholder har lang praktisk erfaring med ITIL og bruker reelle eksempler. Sertifisering og materiell er inkludert i prisen.



Vi holder også bedriftsinterne kurs. Kontakt oss for informasjon og tilbud.

Se også relatert artikkel ITIL 2011-oppdatering av all ITIL materiale og eksamen.F.o.m 1/1-12 holdes våre ITIL kurs på ITIL 2011. 

Tilbakemedlinger fra noen av fjorårets kursdeltakere:

- "Meget profesjonelt opplegg og meget bra foreleser!"

- "Jeg syns forelesningene var bra. Foreleser kom med gode eksempler jeg kan relatere stoffet til."

- "Kursholder var flink til å inkludere deltakerne. Morsomt å treffe andre og utveksle erfaringer."

- "Dette var veldig nyttig for jobben min. Tydelig at foreleseren har mye praktisk erfaring og det er bra."
 

Fra ITIL V3 til ITIL 2011

ITIL V3 er et globalt IT-rammeverk basert på best praksis, med intensjon om å bedre tilrettelegge for leveransen av IT-tjenester. Det meste i ITIL V2 er videreført og forbedret i V3. Alle prosessene er fortsatt representert men på en tydeligere, enklere og mer fullstendig måte. V3 introduserer også nye prosesser, samt gir en bedre veiledning i organisering og ledelse av IT- oppgavene i virksomheten.

Fra 1/1-2012 leveres all våre ITIL kurs på den aller siste reviderte utgaven av versjon 3, bare kalt ITIL ® 2011. For mer informasjon om ITIL ®2011 kan du klikke på lenken øverst på denne siden.

Hovedbudskapet er fortsatt effektive prosesser med klare roller og målbare resultater – samtidig som versjon 3 er enda tydeligere på IT-tjenestenes livsløp; fra behov via utvikling og produksjonssetting til drift, forbedringer og eventuelt utfasing.

Versjon 3 gir en generell tilnærming på tvers av tjenestestrategi, design og endringer, slik at bedriften mer effektivt kan synkronisere IT-strategi med forretningsmål.

Den største endringen fra de to første versjonene av ITIL er at ITIL V3 er strukturert i forhold de forskjellige stadiene i forretningens livssyklus - i motsetning til kun å fokusere på de enkelte prosessene. ITIL V3 gir en fullstendig forståelse av hvordan IT kan støtte opp om forretningen i alle stadier, fra strategi til daglig drift. Prosessene er der fortsatt, men denne gangen viser ITIL i tillegg hvordan disse prosessene kan benyttes til å støtte forretningen, hvordan de skal implementeres og hvordan de skal taes i bruk. I ITIL V3 fokuseres det på å forsikre seg om at du har med alle aspekter når du skal innføre Service Management i en organisasjon - fra strategi til utfasing.

De 5 kjerneområder i ITIL V3 er definert som;

  • Service Strategy
  • Service Design
  • Service Transition
  • Service Operation
  • Continual Service Improvement

Kurset holdes på norsk.

Dokumentasjon og eksamen er på engelsk.

Har du spørsmål om kurset ta kontakt på telefon 23205100 eller mail kurs@syscomworld.com

Avbestilling; Avbestilling av kurs må skje minimum to uker før kursstart. Ved senere avbestilling belastes hele kursavgiften.

Kansellering; Ved for få påmeldte kursdeltakere forbeholder vi oss retten til å kansellere kurs. Det vil bli informert om eventuell kansellering en uke i forkant av kursdato.

Syscom

Påmelding

Tid *
Klokken:
09-16
Sted:
Syscom Oslo
Varighet:
3 dager
Kursmatriell:
Inkludert
Sertifisering:
Inkludert
Pris:
13.500,- inkl sertifisering
Adresse:
Sørkedalsveien 6
Veibeskrivelse (Kart URL):



Kontakt meg

  Jeg vil bli kontaktet

  Jeg vil motta mail News.

Navn

Firma

E-post

Telefon

Mest leste artikler

ITIL ® Foundation 2011

ITIL Foundationkurset holdes sentralt i Oslo med norsktalende kursholder.

Les mer